אחרי ביטול של כל אירועי האתלטיקה החשובים וסגר שהוטל ברוב המדינות בעקבות הקורונה, כמה מדינות באירופה כבר הודיעו על קיום מרוצים ראשונים כבר בחודש הבא

אחרי שבועות בסגר וביטול של כל אירועי הריצה המרכזיים לרצים מקצוענים, שאמורים היו להתקיים באירופה, ניצנים ראשונים של חזרה לשגרה נראים בכמה מדינות, ואולי הם מסמנים את תחילת המגמה לחזרה למרוצים.

בשלב זה, כל אירועי הריצה שמדברים עליהם הם לא בין לאומיים בגלל מגבלות של טיסות ובקרת גבולות, והמרוצים ייערכו ללא קהל ועם מספר משתתפים מוגבל.

נורבגיה, צ'כיה ופינלנד הן הראשונות שמודיעות על מרוצים שיתקיימו כבר ביוני, וההערכה היא שבעקבות ההכרזות האלה, מדינות נוספות יחלו במרוצים מקומיים. בשלושת המדינות האלה נרשמה ירידה מתמדת במספר חולי הקורונה ומספר המתים בהם הוא מועט ביחס לשאר מדינות היבשת. 

באוסלו ייפתחו "המשחקים הבלתי אפשריים" ב-11 ביוני, בדיוק באותו יום בו אמורה היתה להתחיל ליגת היהלום במדינה. במסגרת האירוע הזה יתקיימו מרוצים למגוון מרחקים: 100 מטרים, 200 מטרים, 600 מטרים -3,000 מטרים. כמו כן יתקיים מרוץ ל-300 מטרים משוכות. כאמור כל המשחקים יהיו ללא קהל אבל הם יועברו בשידור חי בטלוויזיה המקומית. 

בצ'כיה הותרה התכנסות של עד 50 איש וזה הספיק לאיגוד האתלטיקה הצ'כי כדי לקבוע 6 אירועי אתלטיקה, שהראשון מביניהם יהיה כבר ביוני, ויכלול הדיפת כדור ברזל והטלת כידון. בהמשך מתוכננים גם אירועי ריצה.

פינלנד שגם בה מותר להתכנס עד 50 איש, הכריזה כבר על המרוץ הראשון שיתקיים ב-7 ביוני בלהאטי. המשתתפים במרוץ יצטרכו לשמור על ריחוק זה מזה לפני יריית הזינוק, אבל אחריה המירוץ יתקיים כרגיל. באירוע הזה צפויים להתקיים מרוצים ל-200 מטרים משוכות ו-3,000 מטרים. 

השארת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.