המאבק שלנו נשא פרי ומקבלי ההחלטות הבינו שאי אפשר להתעלם מאיתנו. ניצחנו במלחמת השחרור הקטנה שלנו אבל עכשיו צריך לשמור על הכללים ולהישמר מפרובוקציות

אתמול (א') אישרה הממשלה להסיר את מגבלת 500 המטרים לפעילות גופנית החל מיום חמישי בבוקר, ובכך תם עוצר האימונים שנכפה על יותר ממיליון הולכים, רצים ורוכבים. 

ההחלטה על סיום העוצר היא במידה רבה תוצאה של לחץ שהפעילו הרצים על מקבלי ההחלטות. הקמפיין המצוין "שטח פתוח הוא שטח בטוח", היה אגרסיבי ומהיר ולכן התפשט כאש בשדה קוצים. אנחנו באתר RunGuru נרתמנו למאבק יחד עם מאות אלפי רוכבים ורצים ברשת, שסייעו להעביר את המסר. זה הזמן להודות לכם על ההרתמות למאבק – הוכחתם שהכח של הקהילה גדול וחזק וביכולתו להשפיע.

כל זה לא היה קורה בלי חמ"ל "שטח פתוח הוא שטח בטוח" – קבוצה קטנה של רצים אכפתיים מכל הארץ, שיזמו רעיונות, דפקו על הדלתות של מי שצריך והגיעו לאוזניים של מקבלי ההחלטות כדי לקדם את המסר ולשנות את ההחלטה. כל אחת ואחד מהם עבד שעות בהתנדבות, והתוצאה לא אחרה לבוא. שאפו גדול.

ומה עכשיו? ביום חמישי בבוקר מאות אלפי רצים ורוכבים יצאו לרחובות, לפארקים, לחופי הים וליערות לחגוג את מלחמת השחרור הקטנה שלנו. ובצדק. יש מה לחגוג. אבל בלהט החגיגות יש שני דברים שכדאי לזכור ועליהם להקפיד:

  1. הקורונה עדיין כאן ולכן חייבים לשמור על כל כללי הריחוק החברתי והיעדר המגע בין אנשים, גם אם מדובר בחבר שלא ראיתם חודשים והוא מגיע בריצה ממולכם בפארק.                                            
  2. במשרד הבריאות ובתקשורת יחפשו אתכם. יחפש את התמונה של עומס אנשים בפארק, של אנשים שלא שומרים מרחק זה מזה – זה מה שיראו בחדשות בערב, וזה מה שיביא שוב למצב של סגר. גלו בגרות וקחו את החופש הזה שקיבלנו באחריות. אל תשחקו לידיים של מי שצריך הוכחה שרצים לא מקפידים על הכללים.

* גילוי נאות: אתר RunGuru וגדי סולומון, העורך הראשי, הם חלק ממארגני המחאה

 

השארת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.