ספרטתלון 2019 הביא לכמות שיא של התעניינות בקרב הישראלים, שעקבו במהלך סוף השבוע אחר הרצים מישראל שעשו היסטוריה וריגשו אותנו עד קו הסיום

בשנים האחרונות יותר ישראלים מסצנת הריצה נחשפו לספרטתלון – מרוץ אולטרה-כביש שנחשב לאחד הקשים בעולם. תנאי הקבלה אליו קשוחים, וגם אחרי שהרצים עומדים בתנאי הסף הם נאלצים לכסוס ציפורניים ולראות אם יעלו בהגרלה.

ספרטתלון 2019 היה המעניין והמרגש ביותר בזווית הישראלית מאי פעם. הרבה בזכות השתתפותה של ליז מלכה, הישראלית הראשונה שהשתתפה במרוץ.

למרוץ התייצבו שישיה ישראלים: אורי לב, שליו ברוש, חיים מלכי, חיים אייז, ניר עזיזה וכמובן ליז מלכה. עבור חיים אייז, שליו ברוש וניר עזיזה, זאת היתה הפעם השנייה שהם על המסלול של הספרטתלון, כל השאר התייצבו למרוץ בפעם הראשונה. 

הספרטתלון ריתק השנה מאות ישראלים לדיווחים שהגיעו באדיבות גלעד קראוז ואשתו דגנית, שהיו על המסלול והעלו במהלך המירוץ סרטונים ודיווחים ככל שניתן. מערכת המעקב של המירוץ מתעדכנת רק בכל כמה תחנות, כך שהדיווחים של הישראלים והתמונות של זיו גל שהיה בצוות המלווה של שליו, נתנו תמונה ברורה יותר של מצב הרצים במסלול.


אורי לב

אורי לב היה הישראלי הראשון שחצה את קו הסיום (33:20). זה הספרטתלון הראשון שלו והוא הגיע אליו אחרי שהציג יכולות מרשימות בכל המרוצים הקודמים בהם השתתף. חיים מלכי היה הישראלי השני שהגיע ללאונידאס (35:09), וגם הוא עשה מרוץ מדהים עם הרבה ביטחון, שקט ודיוק.


חיים מלכי

התרגשות רבה היתה ברחובות ספרטה כשליז מלכה, מלווה בשחר ממן רצו ברחוב הראשי אוחזים בדגל ישראל. ליז מלכה כתבה כאן דף בספר ההיסטוריה – הישראלית הראשונה שמסיימת את הספרטתלון (35:26). ואיזה סיום מרגש זה היה. ליז לא יכלה לעצור את הדמעות. מוקפת במשפחה וחברים היא התקבלה בתשואות. ללא ספק הישג ישראלי מרגש.


ליז מלכה

שליו ברוש, שגרם לישראלים שעקבו אחריו מהבית להתקפי לב, הגיע במקום הרביעי (35:48). זה היה ניצחון מתוק ומרגש במיוחד. שליו נעצר בשנה שעברה בספרטתלון לאחר שסופה היכתה ביוון וגרמה להפסקת המרוץ.


שליו ברוש

השנה הוא הגיע לסגור חשבון עם המרוץ הזה. רק שהשנה היתה לו רוח גבית מהחלומות: מלבד הצוות המסור שליווה אותו (סמי אסודרי וזיו גל), אשתו הטרייה ובתו התינוקת ליוו אותו לאורך כל המסלול ונתנו לו כוחות לסיים אותו בהצלחה. 

ניר עזיזה פרש במהלך המרוץ וחיים אייז לא עמד בקאטאוף באחת התחנות, ונאלץ לסיים את המרוץ.

השארת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.