מרוצי ה-UTMB הפכו למבוקשים מאוד במהלך השנים והכניסה אליהם היתה כרוכה בהגרלה קשה. שיטות חדשות שיחלו ב-2020 וב-2021 יעלו את הסיכויים של הנרשמים להתקבל למרוצים

מדי שנה רצים מכל העולם וגם מישראל, מבקשים להתקבל לאחד מחמשת המרוצים היוקרתיים שמתקיימים סביב המון בלאן (UTMB, TDS, CCC, OCC, PTL). ההרשמה למרוצים האלה כרוכה באיסוף נקודות במרוצים אחרים, ולאחריהן הגרלה בין כל המבקשים להירשם למקצה הספציפי. הביקוש למרוצים הלך וגבר במהלך השנים, מה שהפך את הסיכוי להתקבל בהגרלה לנמוך יותר, ואילץ את מי שרצה לשוב ולנסות את מזלו בשנה הבאה, לעשות שוב מרוצים שיעניקו לו את הניקוד הדרוש.

הדרישות כיום ל-UTMB הן 15 נקודות ב-3 מרוצים בשנתיים, ל-TDS דרושות 8 נקודות ב-2 מרוצים בשנתיים, ל-CCC דרושות 8 נקודות ב-2 מרוצים בשנתיים ול-OCC דרושות 6 נקודות בשני מרוצים בשנתיים. החל משנת 2020 יחול שינוי משמעותי בדרישות הקבלה למרוצים, שלמעשה הוריד את הרף. כך למשל מ-2020 כדי להתקבל ל-UTMB תידרשו רק ל-2 מרוצים בשנתיים ול-10 נקודות בלבד. לדברי המארגנים, הסיבה להורדת הרף היא התחשבות בבריאות הרצים – כך הם יוכלו לרוץ מרוץ אולטרה אחד בשנה ויהיו להם מספיק נקודות כדי להירשם.

שינוי נוסף שייכנס לתוקף ב-2020 הוא גמישות גדולה יותר בהגרלה. כך למשל, מי שלא עלה בהגרלה בשנה אחת, יקבל סיכויים גדולים יותר לעלות בהגרלה בשנה שלאחר מכן, והסיכוי לעלות בהגרלה עולה ככל שהרץ לא נבחר. בנוסף לכך, רץ יוכל לשנות את המרוץ אותו ירצה לרוץ במהלך השנים שלא עלה בהגרלה. לדוגמה, רץ שלא עלה בהגרלה ל-UTMB בשנה אחת, יוכל לבחור להיכנס להגרלה של ה-TDS בשנה הבאה.

אבל הבשורה הגדולה ביותר למאוכזבי ההגרלות (והישראלים ביניהם) היא שרצים שלא עלו בהגרלה ב-2019 יכפילו את סיכוייהם להיכנס להגרלה ב-2020, אך אם גם ב-2020 לא יעלו בהגרלה, ייכנסו אוטומטית למרוץ ב-2021.

כניסה מובטחת באמצעות אבני דרך

במקביל לשיטת ההגרלות הנ"ל, תתקיים שיטה נוספת שדרכה ניתן יהיה להתקבל למרוצים האלה בלי הגרלה בכלל, והיא תחל בינואר 2020. השיטה הזאת מבוססת על אבני דרך שצריך לאסוף במרוצים ספציפיים. העיקרון המנחה אומר, שכאשר צוברים את מספר האבנים הדרוש, ניתן להירשם למרוצי ה-UTMB ללא הגרלה. גם אם לרץ אין את המספר המלא של אבני הדרך הדרושים להרשמה למרוץ, הוא יוכל להמיר את מה שיש לו בכרטיס נוסף להגרלה וכך להגדיל את סיכוייו להתקבל בהגרלה.

במסגרת הארגון מחדש של כל תהליך הקבלה למרוצים, חברו יחדיו ארגון ה-UTMB וה-Ultra Trail World Tour (ה"ליגה" העולמית למרוצי שטח), שני גופים שעומדים מאחורי מרוצים בינ"ל גדולים ומתוקשרים, בהם ניתן לאסוף את אבני הדרך.

כיצד פועלת שיטת החישוב החדשה?

מסיימי המרוצים של UTMB יקבלו 3 אבני דרך עבור כל נקודת ITRA.

מסיימי המרוצים של UTWT יקבלו 1 אבן דרך עבור כל נקודת ITRA.

לצורך המחשה: כדי להיכנס ללא הגרלה ל-UTMB תצטרכו 18 אבני דרך. ל-TDS או ל-CCC תצטרכו לאסוף 15 אבני דרך. ל-OCC תצטרכו 12 אבני דרך.

תוקפם של אבני הדרך טוב ל-4 שנים. מי שהשיג אבני דרך ב-2020 יוכל להשתמש בהם גם ב-2024, אך לאחר 4 שנים נמחק הרישום שלהן והוא יצטרך לאסוף אותן מחדש.

השיטה החדשה נועדה לענות על ביקוש הגדול למרוצי ה-UTMB, אך היא גם באה כמובן להיטיב עם שני ארגוני הענק שמטרתם להביא רצים רבים יותר למרוצים שלהם. כך או כך, נראה שהשיטה החדשה פותחת אופציות חדשות בפני רצים שהתייאשו מההגרלות.

השארת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.