UTMB – האירוע הכי גדול בתחום ריצות ההרים ייפתח השבוע בצרפת ואנחנו נהיה שם עם כל העדכונים והתמונות. קבלו הצצה לכמה רצות ורצים ששווה לעקוב אחריהם

כבכל שנה עם סוף הקיץ, עולם ריצות ההרים והאולטרה נושא עיניו לשאמוני שבצרפת לאירועי ה-UTMB. במסגרת ה-UTMB נערכים 7 מרוצים למרחקים שונים, בכתבה זו נתמקד במקצה המלא למרחק 170 ק"מ עם כ-10,000 מטר טיפוס.

ביום שישי הקרוב בשעה 18:00 שעון צרפת יוזנק ה-UTMB 2019. המקצה הזה מושך אליו בכל שנה את הרצים החזקים בעולם, שרוצים להראות מה הם שווים בבמה המרכזית. האירופאים שלטו במשך שנים במקצה הזה שנערך במגרש הביתי שלהם, ובשנים האחרונות האמריקנים מנסים את מזלם (ללא הצלחה בינתיים), לחצות ראשונים את קו הסיום.

גברים

גם בלי נוכחותם של קיליאן ג'ורנה וג'ים וולמסלי, שמדי שנה תפסו כאן את הכותרות, צפוי מאבק מעניין ומותח על המקום הראשון גם השנה. במרוץ כזה ארוך אין לדעת מה יקרה, אבל בחרנו לכם כמה רצים שכדאי לעקוב אחריהם, ושלדעתנו יובילו במקצה זה.


פאו קאפל צילום: UTMB®  Laurent Salino

פאו קאפל הספרדי (28), אחד הכשרונות העולים של השנים האחרונות, מגיע ל-UTMB במטרה אחת – לנצח. את האזור של מון בלאן הוא מכיר היטב: ב-2016 הוא ניצח את ה-TDS, ב-2017 הגיע במקום השישי ב-UTMB ושלישי ב-CCC בשנה שעברה. הוא מתחרה לכל אורך השנה במגוון מרחקים וגורף נצחונות בזה אחר זה. האם קאפל יהיה המנצח של ה-UTMB השנה?


זבייה טבנארד צילום: UTMB®  Pascal Tournaire

הצרפתי זבייה טבנראד שניצח בשנה שעברה את ה-UTMB בא לשמור על התואר שלו. אין מקצה במרוצי ה-UTMB שהוא לא עשה והוא הרץ היחיד שניצח בכולם. הוא ניצח את ה-UTMB בשנים 2013, 2015, 2018. ניצח את ה-TDS ב-2014, את ה-CCC ב-2010 ואת ה-OCC ב-2016. ואם זה לא מספיק, רק לפני חודשיים הוא סיים ראשון את מקצה ה-90 ק"מ במרתון מון בלאן. מצפה לו תחרות יפה עם קאפל הספרדי ויהיה מעניין לעקוב אחר השניים.


טים טולפסון צילום: UTMB® Franck Oddoux 

טים טולפסון האמריקני הוא הרץ היחיד שהיה הכי קרוב לניצחון ב-UTMB. בשנתיים האחרונות הוא משתתף במקצה הזה, בשנה שעברה הוא נאלץ לפרוש וב-2017 הוא סיים במקום השלישי. לאחרונה ניצח את המקצה הארוך בלבראדו ונראה שהוא מגיע בכושר טוב. מי שמכיר את הסגנון של טולפסון יודע שהוא לא מתמקם בדבוקה המובילה בחלקים הראשונים של המרוץ, וככל שהמרוץ מתקדם הוא מצמצם את הפער ומגיע למיקום גבוה יותר.

זאק מילר צילום: UTMB®  Franck Oddoux 

זאק מילר, אמריקני נוסף שמגיע שנה אחר שנה ל-UTMB ולא מצליח להתקרב לפודיום. זאק הוא רץ טוטאלי. הוא רץ חזק ומהר מהזינוק ונותן את כל מה שיש לו על המסלול. בשנה שעברה הנסיונות שלו להיצמד לזבייה עלו לו בפרישה מהמרוץ ובכאבים עזים ברגליים. נראה שאם הוא לא ישנה את האסטרטגיה שלו הוא ימשיך לדשדש מאחור.

בעוד הדיבור היה בשנים האחרונות על אפשרות של אמריקני שינצח במרוץ הזה, לא נופתע עם הסינים יקדימו אותם. הסיני צ'י מין שהגיע בשנה שעברה שני ב-CCC משתתף השנה במקצה המלא של ה-UTMB. יש לו היסטוריה של ניצחונות במרוצי 100 קילומטר ברחבי העולם ולאחרונה השתתף במרתון מון בלאן והגיע שביעי.

מתמודדים נוספים שכדאי לציין: היידן הוקס האמריקני שיתמודד לראשונה ב-UTMB וניצח ב-2017 את ה-CCC. ג'ייסון שלארב, מארק האמונד, אלכס ניקולס וחבייר דומינגז.

נשים

בקרב הנשים צפויה השנה להיות תחרות צמודה עם רצות חזקות מאוד מכל העולם.
האם קורטני יכולה לנצח את ה-UTMB? אנחנו מתכוונים כמובן לקורטני דיוולטר, אחת מרצות האולטרה האמריקניות המוכשרות כיום. קורטני סבלה לאחרונה מפציעה בירך, שבעקבותיה נאלצה לפרוש מהווסטרן סטייטס ולא ברור עד כמה ההתאוששות שלה מלאה. לקורטני ניסיון רב במרוצי אולטרה ארוכים ברחבי העולם ואולי הנסיון הזה (וקצת מזל) יעזור לה להוביל במקצה הזה.

האיטלקייה פרנצ'סקה קאנפה שניצחה בשנה שעברה את ה-UTMB, מגיעה השנה להגן על התואר שלה. בשנה האחרונה היא השתתפה בכמה מרוצים בעולם ובאף אחד מהם היא לא הצליחה לבלוט. האם זאת היתה הצלחה חד פעמית?


נוריה פיקאס צילום: UTMB®  Franck Oddoux 

הספרדיה נוריה פיקאס שניצחה את ה-UTMB ב-2017 היתה בתקופה של פגרה וחזרה ממנה בשנה האחרונה עם שני מרוצים בהם השיגה תוצאות טובות. פיקאס היא רצה חזקה ונחושה, והיא יכולה להוות איום משמעותי על הפודיום.

מימי קוטקה צילום: UTMB®  Pascal Tournaire

השוודית מימי קוטקה חוזרת להרים אחרי שניצחה את ה-CCC ב-2016 ואת ה-TDS ב-2017. בשנה שעברה נאלצה לפרוש מה-UTMB ולא ברור מה הכושר הנוכחי שלה כרגע. עצם זה שהיא מתייצבת על הקו הזינוק אומר כנראה שיש לה מה לתת.


יאו מיאו צילום: UTMB®  Laurent Salino

יאו מיאו מסין (בת הזוג של צ'י מין) הזכורה מ"תקרית המשרוקית" במרתון מון בלאן שבה קיבלה עיכוב של 45 דקות, כבר דמות מוכרת בעולם האולטרה. בסין יש מאחוריה ניצחונות רבים במרוצי אולטרה של 100 ק"מ ובשנה שעברה סיימה שנייה ב-CCC. מיאו היא צעירה וחזקה ולא נופתע אם היא תתברג בחמישייה הראשונה.

נשים נוספות ששווה לעקוב אחריהן: סו פריילס מספרד, בת' פסקל, קטי שיד והאמריקנית רורי בוסיו.

ישראלים ב-UTMB

השנה משתתפים 11 ישראלים במרוצים השונים של ה-UTMB.

UTMB – לירן אטיאס, אלכסי גזינסקי ויובל ריינה.

TDS – מושיק ברכני, דוד לוי, גדי סולומון ואופיר ורדי.

CCC – רונן אלמרו.

OCC – מישאל מישאל, עומר לורי.

MCC – דניאל רותם.

בהצלחה לכולם!

עדכונים ודיווחים חיים על כל מרוצי ה-UTMB באתר ובעמוד הפייסבוק שלנו.
עשו לנו לייק, והישארו מעודכנים.

השארת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.