למרות הקורונה הצליחו מארגני ה-UTMB לקיים את האירוע כמעט כמו בשנים עברו. הניצחון הרביעי של פרנסואה דאהן והשני של קורטני דיוולטר החזירו את ההתרגשות לחובבי ריצות ההרים בכל העולם   

קצת אחרי שהאבק שקע, אפשר לסכם את אירועי UTMB 2021. כפי שכבר כתבתי בכתבה המקדימה למרוצים, זאת לא שנה סטנדרטית ולכן גם המרוצים השנה לא היו סטנדרטיים. אבל בכל זאת, אפשר לפרגן לארגון של המרוץ שהצליח להרים הפקה כל כך מסובכת בשנה מטורפת של אי ודאות.


מקום נפילת הרץ הצ'כי

הטרגדיה ב-TDS

במהלך מקצה ה-TDS התקבלו ידיעות על רץ צ'כי שנפצע במהלך הלילה, ולכן הוחלט להפסיק את המרוץ לאלו שלא עברו עדיין את המקטע שבו קרתה הטרגדיה. רק למחרת בבוקר, התקבל אישור רשמי שהרץ נפל אל מותו באחד ממעברי ההרים Passeur de Pralognan שנמצא בק"מ 62 של המרוץ. 293 רצים מתוך כ-1500 רצים, המשיכו במרוץ, ואלה שנעצרו, נאלצו לשוב על עקבותיהם לתחנה האחרונה. עד פרסום הכתבה לא התפרסמו ממצאי חקירת האסון.


הפודיום של ה-UTMB

UTMB הבטיח וקיים

מקצה ה-UTMB השנה נערך בתנאי מזג אוויר מצוינים, שאיפשרו לרצים הראשונים לרוץ בקצב טוב לאורך כל המסלול. הצרפתי פרנסואה דאהן (שהיה אחד הפייבוריטים שלנו) נפרד במהלך הלילה מהדבוקה המובילה לאחר הפרישות של זבייה טבנארד (ק"מ 50) וטים טולפסון (ק"מ 78) ופתח פער יחד עם חברו האמריקני ג'ים וולמסלי (שפרש בקורמיור).

דאהן התקבל בחיבוק חם בשאמוני בזמן של 20:45, וזאת הפעם הרביעית שהוא מנצח את המרוץ (2012, 2014, 2017). ההישג שלו מתעצם נוכח העובדה שרק לפני 6 שבועות הוא ניצח את מרוץ הארדרוק בארה"ב ושבר שם את שיא המסלול – מה שהופך אותו לאחד מרצי השטח הדומיננטיים ביותר כיום.
"אחרי תחילת עונה קצת מקרטעת הצלחתי לעודד את עצמי לקראת האתגר הזה. אני מתענג על הנצחון הזה כי זה לא היה קל. הרגליים שלי נתפסו די מהר. לפני קורמיור ממש נלחמנו ג'ים ואני, והוא שילם על זה בפרישה. מקורמיור לשאמפה לאק מאוד סבלתי. זה היה מרוץ קשוח מאוד", אמר בסיום.

הניצחון של פרנסואה היה רק סימן לבאות: שני צרפתים נוספים איישו את המקומות השני והשלישי – ארלן דונלד ארלה ומתיו בלנשארד בהתאמה. זאת הפעם הראשונה שכל הפודיום צרפתי בהיסטוריה של ה-UTMB.


קורטני דיוולטר                      

בנשים, קורטני דיוולטר הדליקה את שאמוני כשהגיעה בפעם השנייה ברציפות במקום הראשון, כשהיא שוברת את שיאה הקודם בשעתיים ועוצרת את השעון על 22:30. קורטני סיימה במקום ה-7 כללי. קמיל ברויאס הצרפתייה שכיכבה על הפודיום של ה-CCC ב-2019, סיימה במקום השני בזמן של 24:09 שעות. שלישית הגיעה השוודית מימי קוטקה בזמן של 25:08 שעות.


הפודיום של ה-CCC

CCC בלי שמות גדולים ובלי דרמות

1,900 רצים התייצבו על קו הזינוק בקורמיור שבאיטליה. סטיאן אנגרמונד מנורווגיה הוביל במחצית הראשונה של המירוץ והכתיב קצב טוב, אך נחלש בהמשך ופרש. הצרפתי טיבו גריבייר שהגיע שני ב-2019 תפס את ההובלה בעלייה ל-la Giète, והגיע לפסגה כשהוא מוביל ב-3 דקות. מאותו רגע הוא שלט במסלול וסיים ראשון בזמן של 10:23 שעות.

סקוט הוקר הניו זילנדי, שאתם בטח זוכרים מ-2019 אז הגיע שלישי ב-UTMB, סיים שני בדמעות של התרגשות (10:47), ואחריו הגיע הצרפתי טיבו ברוניאן בזמן של 10:53 במרחק שהוא לראשונה מתחרה בו.

 

תגובה אחת

השארת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.