המסלול של אריה פישלר

אורך מסלול: 20 ק"מ
טיפוס מצטבר: כ-500 מטר
נקודת מוצא: מושב אביעזר (WAZE)

לפעמים בא לכם להרגיש שאתם ראשונים. שאתם פורצים את השביל במו רגליכם ומגלים ארץ חדשה. טחנתם כבר את כל שבילי בן שמן ופארק קנדה, הקפתם את סובב עמק אינספור פעמים. רוצים פתאום שקט, לבד. אבל לא בא לכם לנסוע עכשיו שעות דרומה.

קבלו את שמורת סנסן. תודו שלא שמעתם עליה, אבל אם אתם מתגוררים במרכז תופתעו לגלות שהיא ממש לא רחוקה. נקודת ההתחלה היא ממש בלב עמק האלה המופלא, ביתם של פארק בריטניה, סינגל זכריה ודרך הקיסר שאולי כבר בדקתם במו רגליכם הרצות.

אופי מסלול: מסלול מעגלי בצורת "אליפסה" מאורכת כשחציו של המסלול הוא ממש בעליה, אולם את רוב החצי השני תבלו בירידה נהדרת. השמורה נמתחת בין מושב אביעזר, במערב ועד צור הדסה, מזרחה. בוויז יש לרשום "מושב אביעזר". שם נקודת ההתחלה. ניתן לחנות ממש בכניסה למושב, גם ביום שבת.

סיפור דרך

היציאה מאביעזר קצת לא ברורה. יש דרך מתוך המושב אל תחילת המסלול אולם השער הצדדי שם סגור ולכן יש לצאת מהשער הראשי ולקחת בכיוון כללי לאורך הגדר. בשלב כלשהו יש סינגל בתולי וברור בחלקו והוא יוביל אתכם אל תחילת המסלול, כביש משובש, ומחורץ בלב השטח.

משם היצמדו למתווה המסלול בקובץ המצורף. הניווט קל למדי. רוב הריצה על בסיס סינגלים לא מסומנים וברורים, כשמדי פעם חוברים לדרך עפר רחבה ומסומנת. המסלול פשוט ולא מכיל פניות מרובות.

בהלוך, רצים בכיוון כללי מזרחה, בעלייה, עד להר סנסן (גובה 725 מ'), אליו מטפסים בתלילות בסינגל מסומן אדום (הסימון בתחילתו קצת דהוי). הנוף מלמעלה מהמם. מההר יורדים, שוב בתלילות, בשביל פחות ברור ומיד חוצים את דרך העפר לשביל הארוך והמדהים שיקח אותנו במגמת ירידה כל הדרך אל נקודת ההתחלה. חוויה מטורפת של ריצה על גדת נחל סנסן, בשליש גובה, בתחושה אמיתית של נוף פראי, שאתם נבלעים בתוכו. שימו לב כי הסינגל החוזר נחלק לשניים. בתום החלק הראשון תטפסו לדרך עפר עליה תרוצו כברת דרך קצרה, ולאחריה הסינגל מתחיל שוב בירידה שמאלה. מקטע עוצר נשימה. לקראת סיום תרוצו בערוץ נחל סנסן עצמו, קטע קצר שיתרגל אתכם בריצה על חלוקי נחל גדולים וקטנים.

מתי כדאי? אין ספק שהחורף הוא הזמן המושלם, אולם עדיף כשהמסלול יבש, היות ועיקר הדרך על סינגלים חומים ההופכים בוציים. באביב, הפריחה מתפוצצת, בדיוק כמו בביקור שקדם לכתיבת שורות אלה, תחילת אפריל. המסלול איננו מאד טכני, אולם בהחלט מכיל חלקים סלעיים. השיפועים לא תלולים, מלבד הקטע הקצר להר סנסן. ניתן לשמור על קצב יפה.

ריצות שטח: כל המסלולים

להורדת המסלול לשעון לחצו כאן

המדריך המלא להורדת מסלול לגרמין, לסונטו ולפולאר

רוצים לשתף את קהילת הרצים במסלול שלכם? צרו איתנו קשר

  • ליאור

   האם ניתן לעשות את המסלול לאחר יום גשם,
   מתכננים לצאת לשם מחר 06/01/2018 – לאחר ירידת גשמים.
   האם הבוץ ממש מגביל

   הגב
   • Runguru.co.il

    מציע להתייעץ עם אריה פילשר. הוא מכיר טוב את האזור

השארת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.