לא מסתפקים בטריפל הישראלי? שליו ברוש מדרג את הטריפל של האי השכן – ניקוסיה, לימסול, פאפוס, ומוסיף עוד מרתון אחד (לרנקה) לדירוג

לפני כחודש סיימתי את המרתון השלישי והאחרון בקפריסין, מרתון ניקוסיה. מדובר במרתון חדש, בן שנתיים עם ארגון פרטי, ללא חסויות, וללא תמיכה של העיר ניקוסיה. במרתון סגירת הכבישים היא חלקית, והמסלול הוא אורבני ולא מעניין במיוחד (לא כולל את העיר העתיקה).

מבחינת ארגון היה ניכר שכמות המשתתפים הקטנה השפיעה על התמורה שקיבלת בעבור כספך: כ-50 מרתוניסטים, 170 רצי חצי מרתון וסה"כ 600 משתתפים כולל מקצים 5/10/2 ק"מ.

כבר בחלוקת הערכות כאשר קיבלנו מעטפה עם מספר חזה ללא שום דבר נוסף בניגוד לנהוג במרתונים, הבנו שזה רמז לבאות. גם העובדה שלא היה בכלל אקספו חיזקה את זה.

מסלול המרתון הוא 2 הקפות של 21 ק"מ, כך שניתן לרוץ ביחד עם רצי החצי. ההזנקה משותפת, ומדובר ב-220 רצים על המסלול, שזה נהדר.

שילוט של המרחק לא היה בדרך, פייסרים גם לא, ותחנת המים הקרובה הוצבה רק אחרי 12 ק"מ. בהתחלה זה היה נראה כאילו זאת תקלה לוגיסטית, אבל כשעשיתי את ההקפה בפעם השנייה נתקלתי שוב בבעיה. המסלול לא שטוח ולא מהיר. קהל ועידוד לא נרשם בצידי הדרך, ולרצי המרתון היתה תחושה של ריצת נפח בשבת בעוקף חדרה.

מרתון לימסול

מרתון לימסול שמתקיים מדי שנה קצת אחרי מרתון ירושלים (מרץ) הוא המרתון המושקע ביותר, עם אווירה של מרוץ, מסלול שטוח ברובו והמסלול סמוך לקו החוף – מאוד מזכיר את מרתון טבריה מהבחינה הזאת (למעט טיפוס קטן בק"מ ה-30). מרתון לימסול מאורגן היטב, יש בו תחנות הזנה מרובות אך בדומה למרתון ת"א (תקופה חופפת) יתכן שיתקיים במזג אוויר חם, לפעמיים חם מאוד.

קבוצת Magic Runners במרתון פאפוס

מרתון פאפוס

מרתון פאפוס מתקיים בתחילת מרץ. זה מרתון מיוחד קטן ברמה כזו, שכשהגענו לנקודת הזינוק בשאטל, עזרנו למארגנים לבנות את שער הזינוק. הוא היחיד מכולם שהוא מנקודה לנקודה, ללא סגירת כבישים, אך הנהגים מכבדים את הרצים ונותנים תחושת ביטחון.

המסלול עם לא מעט עליות וירידות, מוזנק מסלע אפרודיטה ומסתיים בעיר העתיקה של פאפוס. מסלול לא פשוט אבל מרתון מאורגן היטב, כייפי עם אוירה טובה.

מרתון לרנקה

כתבות נוספות של שליו ברוש
תוכנית אימון למרתון
תוכנית אימון ל-10 ק"מ
תוכנית אימון ל-5 ק"מ
תוכנית אימון לאולטרה מרתון

מרתון לרנקה

מרתון לרנקה שמתקיים בנובמבר הוא מרתון שהתקיים השנה בפעם הרביעית. המסלול שטוח מעגלי ודי משעמם, לאורך 21 ק"מ (רצי המרתון רצים שתי הקפות), ארגון מצוין, תחנות הזנה מרובות, מזג אוויר טוב וכמות משתתפים לא גדולה.

סיכום

קפריסין הוא יעד קרוב במרחק טיסה של 45 דקות (כמו לטוס לאילת). באי יש אוכל מצוין, הרבה דגים ואוזו לחובבים, והשהות לא יקרה בכלל. על טיסה, מלון והשכרת רכב לשלושה לילות תשלמו כ-1,200 שקלים.

בחרו לכם את המרתון המועדף עליכם על פי העונה (אביב/סתיו).

הדירוג שלי:

  1. מרתון לימסול – מושקע ומאורגן היטב, חוויה מצוינת למרתון חו"ל. מומלץ מאוד.
  2. מרתון פאפוס – מרתון חוויתי מושקע ומאורגן היטב, אך המסלול לא פשוט. מומלץ.
  3. מרתון לרנקה – מאורגן היטב, מסלול שטוח, אבל ללא אווירה מיוחדת. לא חובה.
  4. מרתון ניקוסיה – יש להם דרך לעבור כדי להפוך את האירוע לחוויה אמיתית – אפשר לוותר.

שליו ברוש הוא מרתוניסט, אולטרה-מרתוניסט ומאמן ריצה בקבוצת Magic Runners

השארת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.