למרות סימני השאלה וביטולים של מרוצים בכל אירופה, ה-UTMB של 2021 יצא לדרך, ולמרות הכל הצליח לקבץ אליו את השמות הגדולים

המהדורה ה-18 של UTMB תצא לדרך בסוף השבוע בצרפת, לאחר שבשנה שעברה לא התקיימו המרוצים בשל מגיפת הקורונה. גם השנה זאת לא תהיה תחרות רגילה, גם בגלל כל הכללים החדשים וגם בגלל שרצים רבים מחוץ לצרפת, החליטו לא להגיע או שלא יכלו להגיע בשל המגבלות השונות.

למרות הקורונה, הביקוש למרוצים השונים של ה-UTMB נשארו גבוהים: ההרשמה ל-TDS וה-MMC התמלאה כעבור 24 שעות, והביקוש הגבוה ביותר נשאר למרוצים UTMB, CCC, OCC, שאליהם נותרו מקומות מצומצמים של אנשים שויתרו או דחו את הרשמתם לשנה הבאה – והתמלאו מהר מאוד.

ההשפעה של הקורונה ניכרת בקרב הרכב הרצים מהמדינות השונות: יש פחות אירופאים מאשר בשנים עברו, וסין שב-2019 היתה במקום ה-5 במספר הרצים ירדה השנה למקום ה-13. שלושת המדינות עם הכי הרבה רצים הן צרפת, ספרד ובריטניה.

לוחות זמנים

TDS (145 ק"מ) 24 באוגוסט, 15:00 שעון מקומי.

OCC (56 ק"מ) 26 באוגוסט, 08:15 שעון מקומי.

CCC (101 ק"מ) 27 באוגוסט, 09:00 שעון מקומי.

UTMB (171 ק"מ) 27 באוגוסט, 17:00 שעון מקומי.


קורטני דיוולטר

רצים מובילים

UTMB נשים
המנצחת של 2019 קורטני דיוולטר מארה"ב חוזרת להגן על התואר שלה במסלול הארוך והיוקרתי. מי שיאתגרו אותה ולא יתנו לה מנוחה הן ההולנדית רגנה דיבייטס, מימי קוטקה השוודית, בת' פסקל הבריטית, הילרי אלן מארה"ב וקמיל ברויאס הצרפתיה המצוינת.


רגנה דיבייטס

UTMB גברים

בגזרת הגברים תמיד מעניין במקצה הארוך. פאו קאפל המנצח של המרוץ האחרון מגיע אחרי ניתוח בברך, ודי ברור שהוא לא יוכל להציג את היכולת שאליה אנחנו רגילים. פראנסואה דאהן הצרפתי חוזר לטריטוריה שכל כך מוכרת לו יחד עם זבייה טבנארד הצרפתי שיכול כבר לרוץ את המסלול הזה בעיניים עצומות והגיע שני במרוץ האחרון – שניהם מסומנים כפייבוריטים. ג'ים וולמסלי האגדה האמריקנית, ינסה (שוב) את מזלו יחד עם טים טולפסון המצוין, שהגיע הכי קרוב שאמריקני הגיע אי פעם לצמרת ורוצה סוף סוף לגעת בגביע הקדוש.


זבייה טבנארד

רצים נוספים שכיף לראות על המסלול הזה הם טום אוונס הבריטי החזק, פאבלו וייאלה הספרדי, זאק מילר האמריקני העיקש שנותן את כל כולו, ריאן סאנדס הדרום אפריקאי, ג'ורדי גמיטו הספרדי ואנדרו מילר האמריקני שמפתיע בנוכחות שלו במרוץ.

הזוית הישראלית

12 ישראלים משתתפים השנה במרוצים השונים.
UTMB – אופיר ורדי ומוטי פלדמן.

TDS – מושיק ברכני, קרול חן, איתי כהן, אלכסי גסינסקי, דוד לוי ואורן צדקיהו.

CCC – חן איציק, אירית גרינברג קושניר ודן פלג.    

MCC – נעמן עזמי.

בהצלחה לכולם.

 

השארת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.