ההצגה הכי טובה בעיר חוזרת בשבת לסיבוב מותח עם כמה מרצי השטח המהירים ביותר בארה"ב.  The North Face Endurance Challenge, מציע 10,000 דולר למנצח ושעות מרתקות למאות אלפי עוקבים ברחבי העולם

ביום שבת הקרוב (15:00 שעון ישראל) יצא לדרך אחד המרוצים המרתקים בארה"ב. מדובר ב-TNF50 או בשמו הארוך והרשמי The North Face Endurance Challenge.

המרוץ למרחק של 50 מייל (עם כ-3,100 מטר טיפוס מצטבר) מתקיים בסן פרנסיסקו ומושך אליו את רצי השטח המהירים ביותר בארה"ב. סיבה נוספת שגורמת לתותחים המהירים להצטופף על הקו הזינוק היא הפרס הכספי שממתין למנצח – 10,000 דולר. 5,000 דולרים נוספים מחולקים למקום השני והשלישי. השנה שינו קצת את המסלול והסוף שלו כולל כמה מיילים בכביש בגשר הזהב, מה שמבטיח סיום מהיר.

בשנה שעברה זה היה מרוץ מותח וצמוד כמעט לכל אורכו בין המנצח זאק מילר (האיש והקסיו) לבין היידן הוקס שהגיע שתי דקות אחריו. שניהם שברו את שיא המסלול (5:56:03 מילר, 5:58:07 הוקס) ובסרט המצורף אתם יכולים להבין עד כמה הם היו צמודים ועד כמה זאק מילר מתח את גבול היכולת שלו לקצה.
בראיון שקיימתי עם הוקס לפני כשנה, דיברנו על הטעות בפנייה שאולי עלתה לו בהפסד המקום הראשון ועל המאמץ האדיר שעשה כדי להישאר צמוד למילר.

השנה מילר מגיע להגן על תוארו לאחר שבשנתיים האחרונות חצה את קו הסיום ראשון. אחרי שסבל מפציעה בגב והשתקם ממנה, השתתף השנה ב-UTMB וסיים במקום השמיני.

הוקס לעומתו צבר הרבה נסיון מאז המרוץ בשנה שעברה. הוא הספיק להשתתף במירוצים של 50 מייל וניצח ב-CCC, ניצחון שמעיד על הביטחון והנסיון שצבר. גם הוקס וגם מילר הם רצים מאוד מהירים ובמרוץ הזה שניהם נוקטים באותה אסטרטגיה – מרגע הזינוק הם לוחצים חזק ושומרים על קצב מהיר שבדרך כלל מתיש את הרצים האחרים וכך הם פותחים פער ובורחים לדבוקה הראשונה.

אבל הם לא יהיו שם לבד. לצידם יתייצבו כמה רצים חזקים שכדאי לעקוב אחריהם.

טים פררקיס שבשנה שעברה השתתף במרוץ הזה והיה חלק מהדבוקה הראשונה אבל נשבר באמצע ולבסוף לא סיים אותו. פררקיס עבד קשה השנה, ניצח בטראנסוולקאניה, ונראה שהפעם הוא מגיע הרבה יותר מוכן לאתגר.

מקס קינג (השם מחייב), אחד "המנועים" החזקים בריצות למרחקים ארוכים. קינג חזק במנעד גדול של מרחקים מרחקים מ-50 ק"מ ועד 100 ק"מ. אחרי נסיונות לא מוצלחים במרוץ הזה, השנה נראה אותו נותן את כל מה שיש לו, וזה הולך להיות מעניין.

טייט פולמן, עוד אחד מהרצים הצעירים החזקים שלא זוכים מספיק לסיקור. פולמן הוא רץ מוכשר שעד היום הצטיין במרחקים "הקצרים" עד 50 ק"מ. הוא עובד יפה באימונים וכדאי מאוד לזכור את השם הזה, כי בשנים הקרובות נשמע עליו לא מעט.

מי שהכי חסר לנו ברשימה הזאת הוא ג'ים וולמסלי שיבלוט בחסרונו השנה, ובטוח שההשתתפות שלו היתה מרימה את המרוץ הזה לגבהים אחרים.

בנשים, אידה נילסון חוזרת להגן על תוארה משנה שעברה. לנילסון היתה שנה מצויינת שכללה ניצחון בטראנסוולקניה והתברגות בשלשה הראשונה במרוצים נוספים. לצידה תתיצב אמילי פורסברג שהיתה לה שנת קאמבק טובה אחרי הפציעה בברך, שכללה מקום שני ב-OCC ושלישי בטמפלרים. אמילי רשומה למרוץ ועדיין לא ברור אם היא אכן תגיע אליו.

סטפני האו חוזרת ל-TNF אחרי שהשתתפה במרוץ הזה שלוש פעמים. בשנה שעברה היא הגיעה במקום התשיעי, והשנה היא מגיעה אחרי תקופה שבה רצה בנפאל – מעניין איך זה ישפיע על הריצה שלה.

שמות נוספים שכדאי לשים אליהם לב: מייגן קימל (סיימה ראשונה ב-2015), קלייר גלאגר, אן ליז רוזט, אן מארי מאדן ואנני ג'יין הקנדיות.

 

 

 

השארת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.